6745 TOPAZ DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-50-F-16

$342 050
Assessed Value
$342 050
Market Value
Annual Tax
$317 050
Taxable Value
Ownership
OwnerAbate James
Mailing Address6745 Topaz DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area3 278 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$292 050
Just (Market) Value$342 050
Assessed Value$342 050
Exemptions-$50 722
Taxable Value$317 050
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $423 400 01